شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت

 

تیرجه کرمیت با مهر استاندارد
تیرجه کرمیت با مهر استاندارد

شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت

شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت وتیرچه کُرمیت اکنون جایگاه ویژه ای در صنعت ساختمان دارد.شرکت کرمیت پارس اولین و بزرگترین تولید کننده تیرچه کُرمیت (کرومیت) در ایران است .سقف کُرمیت به همراه تیرچه کُرمیت ابتدا با طاق ضربی و سپس با بلوک سیمانی ، پلی استایرن و قالب فلزی  وپلیمری قابل برداشت، چهل ساله شد. اکنون این سقف دارای آئینامه از سازمان مدیریت و استاندارد ملی است. انواع شیوه اجرا های مختلف سقف در اینجا نمایش داده می شود.اجرای دهانه 12 متری سقف کرمیت نیز در این ودیو قابل مشاهده است.  :

تلفن : 4-88057522   و      9-88057658       واتس آپ 09123454604.

شرکت کُرمیت پارس آماده هرگونه همکاری با مهندسین و سازندگان محترم می باشد.

شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت

تاریخچه سقف کُرمیت:

اکنون به تاریخچه و توضیح کوتاهی  شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت می پردازیم.

در سیستم سقف کُرمیت از تیرچه های فولادی با جان باز در ترکیب با بتن استفاده می شود. در ساخت تیرچه های مذکور از یک تسمه، در بال تحتانی و نیز یک میلگرد خم شده در جان استفاده می شود.

برای پرکردن فضای خالی بین تیرچه هادر سقف کُرمیت از قالب های ثابت مانند بلوک های سیمانی، پلی استایرن، طاق ضربی ، قالب های موقت فولادی (کامپوزیت ) و یا هر پرکننده سبک استفاده می شود.

شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت

فواصل تیرچه در سقف کُرمیت:

فواصل تیرچه ها بسته به نوع قالب از 73 سانتی تا 100 سانتی متر متغیراست . روی سقف کُرمیت نیز با 4 الی 10 سانتی متر بتن پوشانده می شود.

شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت

خود ایستائی در سقف کُرمیت:

تیرچه ها از نوع خود ایستا است. به همین علت هیچ نوع شمع بندی در زیر سقف مورد نیاز نمی باشد. تیرچه ها به نحوی طراحی شده که بتوانند وزن بتن خیس، قالب ها و عوامل اجرایی سقف را به تنهایی تحمل کنند.

البته در ساره های بتنی و بعضا در جهت صرفه جوئی می توان از شمع در زیر تیرچه استفاده کرد.

شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت
شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت

 

پس ازاین که بتن به 75% مقاومت مشخصه خود می رسد ، تیرچه های فولادی با بتن به صورت یک مقطع مختلط وارد عمل شده و بارهای مرده و زنده سقف را تحمل می کنند .

همانطوریکه قبلا” هم توضيح دادیم سيستم تيرچه هاي فولادي با جان باز در ترکيب با بتن شامل ترکيب يکپارچه اي از تيرچه هاي فلزي خود ايستا با فواصل تقريبا” يکسان و دال بتني فوقاني است که بصورت تير T  شکل عمل میکند .

براي اجزاي پرکننده بين تيرچه ها در سقف کُرمیت ؛ ميتوان از قالبهاي موقت و يا دائم مانند بلوکهاي سفالي یا يلوکهاي بتني استفاده کرد. يا از قطعات سبک مانند پلی استایرن یا قالب پلیمری .تيرچه هاي فولادي با جان باز ؛ خرپاهاي ويژه دو سر ساده اي هستند که براي توزيع يکنواخت بار سقف به تکيه گاه ها به کار ميروند .

شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت

بلوک پلیمری در سقف کُرمیت:

و اکنون با استفاده از بلوک پلیمری پیشرفت قابل ملاحظه ای در سقف کُرمیت حاصل شده.

منظور از عبارت ” ترکيب با بتن ” آن است که بال فوقاني و جان تيرچه ها در بتن محاط است. بعد از گیرش بتن به صورت يکپارچه به عنوان يک مقطع مرکب  T شکل عمل ميکند .تيرچه هاي فولادي با جان باز ؛ عضو پيش ساخته اي است که به صورت خرپاهاي ويژه دو سر ساده اجرا ميشود .

شرکت کُرمیت پارس و سقف کُرمیت

مراحل بارگذاری در سقف کُرمیت:

تيرچه فولادي با جان باز در دو مرحله تحت بارگذاري قرار ميگيرد . در مرحله اول باربري ؛ تيرچه هنگام حمل و نقل ؛ بار ناشي از وزن خود را تحمل می کنند . در زمان اجراي سقف کُرمیت  و قبل از گرفتن بتن ؛ بار مرده سقف و بار زنده عوامل اجرايي را در حد فواصل تکيه گاه هاي تيرچه تحمل ميکند.در مرحله دوم باربري و پس از گرفتن بتن ؛ مقطع مرکب شامل تيرچه و بتن ؛ تنشهاي ناشي از تمامي بارهاي وارده به سقف کُرمیت را تحمل ميکند .تيرچه فولادي با جان باز شامل بال تحتاني ؛ اعضاي قطري و بال فوقاني ميباشد . اعضاي قطري تيرچه که معمولا” از ميلگرد ميباشند به عنوان عضو کششي و فشاری خرپا عمل کرده و بارهاي وارده تحمل مينمايند .

تاریخچه دیداری  تکامل سقف کُرمیت  را مشاهده کنید.

برای دانلود فایل کلیه مشصات ابعادی طراحی و ساخت تیرچه کرمیت اینجا Final – Copy – Copy – Copyکلیک کنید.

برای مشاهده ویدیو نحوه استفاده از جداول فوق  اینجا کلیک کنید.

آئین نامه a360-16w-rev-june-2019

آئین نامه ACI -318_2019

.با ما تماس بگیرید و با سوالات و نظرات خود ما را تشویق کنید

 Contact us and encourage us with your questions and comments

 

جی میل و واتس آپ کرمیت