رفتار با انعطاف پذیری بالا در قاب مقاوم خمشی

تیرچه کرمیت با مهر استاندارد ،# سقف کرمیت با مهر استاندارد، # تیرچه کرمیت ،# تیرچه کرومیت ، # تیرچه کورمیت ، # سقف کرمیت ، # سقف کورمیت  آ# تیرچه فلزی  ،# تیرچه فولادی ، # خرپای فولادی، # پرلین سقفی

تیرجه کرمیت با مهر استاندارد
تیرجه کرمیت با مهر استاندارد

رفتار با انعطاف پذیری بالا در قاب مقاوم خمشی

High performance resilient earthquake resisting moment frames

رفتار با انعطاف پذیری بالا در قاب مقاوم خمشی نام مقاله زیر است که از دکتر مارکار گریگوریان و سرکارخانم مهندس کمیزی می باشد که شرکت کُرمیت پارس به شما تقدیم می کند.

رفتار با انعطاف پذیری بالا در قاب های مقاوم خمشی:

رفتار با انعطاف پذیری بالا در قاب مقاوم خمشی

چکيده
با توجه به تجربه خسارات شديد درطي زمين لرزه‌هاي گذشته، استفاده از رفتار سازه با انعطاف پذیری بالا مطرح می شود.  هدف کاهش خسارات جاني و مالي در زمان رخداد زمين لرزه هاي شديد  است. يکي ازاساسي ترين موضوعات در طراحي لرزه اي، جلوگيري ازفروريزش سازه است. سپس فراهم کردن امکان استفاده مجدد از آن مطرح مي باشد.

سيستم هاي متداول مقاوم در تحمل بار‌جانبي، انرژي لرزه اي واردشده به سازه را با رفتار غيرالاستيک المان هاي سازه جذب می کنند. این فرایند سبب ایجاد آسیب ماندگار در بدنه‌ای اصلی سازه می شود.

وجود اين آسيب ها در بدنه‌ی اصلي سازه، امکان استفاده مجدد ازسازه را دشوار و يا  غيرممکن مي سازد. در اين راستا به منظور حذف آسیب های ماندگار، سازه هاي دوام پذیر لرزه‌ای برای اولین بار توسط پروفسور مارکار گریگوریان و همکار ، درسازه  قاب مقاوم خمشی توسعه یافته اند.

از مشخصه‌هاي اصلي اينگونه از سازه‌ها، بکارگیری جزئيات اجرايي جدید در قسمت های مختلف سازه می باشد. مقصود از بکارگیری اینگونه از جزئيات، کنترل هدفمند بر پاسخ‌های سازه و همچنین مرکزگرایی فیزیکی است.  تعمیرپذیری در مجموعه کل یک سیستم سازه‌ای شامل اجزای لرزه بر و غیر لرزه نیز مد نظر می باشد. 

این مقاله نتیجه سال ها تحقیق دکتر مارکار گریگوریان در مورد رفتار زلزله با سازه مقاوم خمشی  توسعه یافته اند. است .این مقاله در همکاری با خانم مهندس مژگان کمیزی تهیه شده است.

استاد گریگوریان بنیان گذار بخش سازه دانشگاه شریف است. مقالات متعدد او در مورد طراحی پلاستیک در سازه ها ، مخصوصا سازه های تیرهای متقاطع و رفتار خرابی صلیبی دارد.

برای دانلود فایل High performance resilient earthquake resisting moment frames کلیک کنید.

.با ما تماس بگیرید و با سوالات و نظرات خود ما را تشویق کنید

Contact us and encourage us with your questions and comments

 

جی میل و واتس آپ کرمیت

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X