کتاب جوشکاری فولاد-کرمیت پارس

# تیرچه کرمیت با مهر استاندارد ، # سقف کرمیت با مهر استاندارد، # تیرچه کرمیت  ،# تیرچه کرومیت ، # تیرچه کورمیت ، # سقف کرمیت  ، # سقف کورمیت ،# تیرچه فلزی  ، # تیرچه فولادی ، # خرپای فولادی، # پرلین سقفی

تیرجه کرمیت با مهر استاندارد
تیرجه کرمیت با مهر استاندارد

کتاب جوشکاری فولاد-کرمیت پارس

کتاب جوشکاری فولاد حاوی مطالب کاربردی بسیار مفید در مورد انواع جوش و جوشکاری روی فولاد است.
در فصل اول در خصوص جوشکاری با قوس الکتریک، اعم از دستی ویا اتوماتیک با الکترود پوشش دار ویا جوش زیر پودری و جوشکاری زیر پوشش گاز و در فصل دوم در خصوص انواع فولاد ،ترکیبات شیمیائی ،اثر جوش در فولاد و در فصل سوم در خصوص پیچیدگی قطعات در اثر جوشکاری وتنش پسماند و در فصل چهارم اصطلاحات و تعاریف اعم از جوش و اتصالات، خصوصیات یک جوش کامل،انواع جوش ،بعد جوش ،اتصالات گوشه و در فصل پنجم در خصوص آماده سازی برای جوشکاری ودر فصل ششم در خصوص علائم رایج جوشکاری روی نقشه و در فصل هفتم اتصالات جوشی ودر فصل هشتم در خصوص مقاومت خستگی ودر فصل نهم در مورد شکستگی ترد و در فصل دهم در خصوص نواقص جوش و شناسائی آن ها ،انواع ترک ها و آزمایشات جوش می پردازد.

در فصل اول این کتاب آمده:

به طور معمول، جوشکاری فولاد به سه روشي كه در زير خلاصه شده است انجام مي‌گردد:

جوشکاری فولاد . جوشكاري دستي برق

این جوشكاري در اصطلاح عمومي، جوشكاري با الكترود ناميده مي‌شود. در اين روش جوشكاري از الكترود و يا سيم جوشكاري كه بوسيله پودر كمك ذوب معدني پوشانيده شده است و بوسيله يك انبر جوشكاري و كابل كه به دستگاه مولد جريان متصل مي‌باشد، استفاده مي‌شود. قوس با جرقه بين نوك الكترود و قطعه كار شروع شده و به صورت جريان برگشت به دستگاه مولد بر مي‌گردد. بسته به نوع الكترود و روش جوشكاري ممكنست برق توليدي از نوع متناوب و يا مستقيم (AC )يا (DC) باشد.

کتاب جوشکاری فولاد-کرمیت پارس

قوس الكتريك، الكترود و سطح قطعه كار را ذوب مي‌نمايد.

در جاييكه دو فولاد قطعه كار بوسيله حوضچه مذاب به يكديگر متصل مي‌شوند. نيروهاي الكترو مغناطيسي موجود در قوس الكتريك، باعث پرتاب قطرات ذوب شده الكترود (گويچه‌ها)به روي سطح مذاب (قطعه كار) مي‌گردد . پوشش الكترود يا كمك ذوب با اضافه نمودن مستقيم فولاد به محتويات حوضچه مذاب و همچنين عكس العمل‌هاي متالوژيكي كه باعث پاك شدن فلز مذاب و خروج مواد سر باره زائد از محتويات حوضچه قبل از سرد شدن اين مواد در عمل جوشكاري مشاركت مي‌كند.

کتاب جوشکاری فولاد-کرمیت پارس

همچنين كمك ذوب با ايجاد محيط محدود گازي، روي حوضچه، به پايداري قوس الكتريك و جلوگيري از نفوذ گازهاي محيط اطراف محل جوش كمك مي‌كند.

الكترودهاي جوشكاري داراي يك هسته فلزي از قطر 2 ميليمتر تا 10 ميليمتر مي‌باشند كه معمولاً از 5/2 ميليمتر تا 6 ميليمتر و به طولهاي 200 تا 450 ميليمتر مي‌باشد.

انواع متنوعي از الكترودها موجود است. اختلاف اصلي بين آنها در پوشش آنها مي‌باشد. سه گروه اصلي الكترود براي جوشكاري فولاد با كربن و منگنز در كارهاي جوشكاري فولاد معمول است.

بزرگترین مرجع جوشکاری AWS می تواند کمک موثری باشد.

Welded Joint Design . Author , Hincks, John Geffrey

جوشکاری فولاد.
مترجم بخش تحقیق و توسعه شرکت کُرمیت پارس

متاسفانه فقط مطالب این کتاب برای ارائه به صورت ورد وجود داشته و عکس های آن موچود نمی باشد.. تعداد محدودی از این کتاب در انبار کتاب این شرکت آمتده پخش رایگان است.

دانلودائین نامه فولاد آمریکا AISC

چاپ: انتشارات کُرمیت پارس

با ما تماس بگیرید و با سوالات و نظرات خود  ما را تشویق نمائید .

.Contact us and encourage us with your questions and comments

جی میل و واتس آپ کرمیت