پیچ و مهره اعلاء-  شرکت کُرمیت پارس

# تیرچه کرمیت با مهر استاندارد ،# سقف کرمیت با مهر استاندارد، # تیرچه کرمیت  ،# تیرچه کرومیت ، # تیرچه کورمیت ، # سقف کرمیت  ، # سقف کورمیت  آ# تیرچه فلزی  ،# تیرچه فولادی ، # خرپای فولادی، # پرلین سقفی

تیرجه کرمیت با مهر استاندارد
تیرجه کرمیت با مهر استاندارد

پیچ و مهره اعلاء-شرکت کرمیت پارس

پیچ و مهره اعلاء -شرکت کرمیت پارس به صورت کتاب حاضر توسط انجمن سازه های فولادی آمریکا AISC تهیه و تحت راهنمای شماره 17 آن انجمن به چاپ رسیده.

مولف کتاب دکتر Geoffrey Kulac یکی از صاحب نظران در مورد استفاده از پیچ و مهره بوده .ایشان تحقیقات و تالیفات زیادی در اینمورد دارد.

مترجم این کتاب که خودمثال هائی را جهت استفاده دانشجویان به ترجمه این کتاب افزده و تعداد زیادی از این مجموعه راهنمای طراحی AISC را ترجمه کرده  اذان می دارد که در حوزه طراح و تحقیق پیچ و مهره شخصی چون Geoffrey Kulac یگانه است. او مهندسی است که با آگاهی کامل به سادگی برای دانشجو ودانش آموز می نویسد. این کتاب عینا بعنوان آئیننامه پیچ کانادا برای کشور زادگاه او پذیرفته شده.

مطالب زیادی در این کتاب وجود دارد که می تواند مورد استفاده خواننده قرار گیرد، اما مترجم پیشنهاد می کند قبل از خواندن کتاب ، نگاهی به مسائل نمونه که توسط شرکت مترجم تهیه و ضمیمه شده است ، انداخته و مورد مطالعه قرار گیرد. در انتهای مثال ها، در مورد محاسبه ورقهای انتهایی اتصال نیز مطالبی عنوان شده است. مترجم و شرکت کُرمیت پارس تمام تلاش خود را در امانت داری ترجمه این کتاب نموده است . سعی بر آن بوده که مطالب درک و سپس به صورت مناسب نگاشته و منتقل گردد.

مقد مه کتاب پیچ و مهره اعلاء-شرکت کرمیت پارس :

1. هدف و موضوع : 

از نظر اصولی دو نوع اتصال ­دهنده (fastener) در سازه­های فولادی بکار می­رود. پیچ و جوش. معمولاً هر دو آن­ها بکار می­رود و در بعضی مواقع هر دو نوع در یک اتصال بکار می­روند. برای خیلی از اتصالات، معمول است جوش را در کارخانه و برای وصل اعضاء اتصال به کار برده و سپس با پیچ در کارگاه نصب صورت گیرد.

جوشکاری نیازمند وسائل و ابزار قابل­ توجهی، مانند تخصص کارگران است و نظارت بر جوش­ها نیز نسبتاً دشوار می­باشد. از طرف دیگر، پیچ یک قطعه ساخته شده کارخانه­ای است و با وسائل مختصری قابل نصب بوده و پرسنل نصب و نظارت به آموزش­های نسبتاً مختصری نیازمند می­باشند.

مهندسین مسئول طراحی باید با رفتار پیچ و جوش آشنا باشند و باید بدانند که چگونه به طراحی اتصالات با استفاده از این اتصال دهنده­ها بپردازند. طراحی و مشخصات جوشکاری و روش نظارت بر آن معمولاً با انتخاب روش­های استاندارد و آئینامه­ها مورد قبول می­باشد. از سوی دیگر، طراحی و مشخصات اتصال پیچی نیازمند مهندسی است که با انتخاب نوع اتصال­دهنده بداند چگونه آن­ها را بکار برد و به تعیین روش­های نصب و نظارت بپردازد. بنابراین مهندس باید راجع به پیچ­های اعلاء اطلاعات مناسبی داشته باشد. هدف این جزوه، ارائه اطلاعاتی لازم به مهندسین جهت انتخاب پیچ و مهره اعلاء و مشخص نمودن روش­های نصب و نظارت و روش­های طراحی اتصال است.

پیچ ممکن است پیچ معمولی (نرمه) و یا پیچ اعلاء باشد. اگرچه هر دو مورد توضیح داده خواهد شد. ولی تاکید بر پیچ اعلاء خواهد بود.

مترجم : مهندس محمد جعفر کُرمی .

(با توضیح وتفسیر مترجم)

انتشارات کُرمیت پارس

برای دانلود فایل این کتاب  اینجا  کتاب کامل پیچنهائی 9-2-98کتاب کامل پیچ کلیک فرمائید.

به مراجع زیر نیز رجوع فرمائید:

مهندسین کانادا  –  راهنمای مهندسی فولاد_-بخش اول  –   آچار تنظیم      –   استفاده مجدد از پیچ و مهره اعلاء –  RCSCrcsc

برای ارسال نظریات و سوالات خود با ما در Kormitpars@gmail.com و یا واتس آپ با شماره  9123454604 98+تماس بگیرید.

.To send your comments and questions, contact us at Kormitpars@gmail.com or WhatsApp at +98 912345460

با ما تماس بگیرید و با سوالات و نظرات خود ما را تشویق کنید.

 .Contact us and encourage us with your questions and comments

جی میل و واتس آپ کرمیت

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X