طراحی تیرهای لانه زنبوری و سلولی – بخش سوم

تیرچه کرمیت با مهر استاندارد ،# سقف کرمیت با مهر استاندارد، # تیرچه کرمیت ،# تیرچه کرومیت ، # تیرچه کورمیت ، # سقف کرمیت ، # سقف کورمیت  آ# تیرچه فلزی  ،# تیرچه فولادی ، # خرپای فولادی، # پرلین سقفی

تیرجه کرمیت با مهر استاندارد
تیرجه کرمیت با مهر استاندارد

طراحی تیرهای لانه زنبوری و سلولی – بخش سوم

طراحی تیرهای لانه زنبوری و سلولی – بخش سوم – جلد سوم ترجمه کتاب تیرھای لانه زنبوری و سلولی که به حل مسئله ای در مورد تیر لانه زنبوری کامپوزیت پرداخته ، به ھمراه توضیحاتی که به نظر مترجم جھت درک بھتر موضوع لازم بود ، تقدیم دانشجویان و مھندسین و ھمکاران می گردد.
در راه بھبود موارد مورد سوال و اشکالات چاپی  و برداشت ھا از آئینامه در نسخه اصلی این کتاب   ، با دفتر پاسخگویی  انجمن AISC مکاتبه و مورد تبادل نظر قرار گرفته شده که بعضا بعد از پاسخگویی آن انجمن  تغییرات اعمال گردیده . اگر اختلافی در مقابله اصل متن به زبان انگلیسی و ترجمه آن مشاهده می گردد، بعلت همین موضوع می باشد.

تیرهای لانه زنبوری و سلولی- تاریخچه

مبدا آمریکائی آن تا آن جائیکه می دانیم و در مقدمه این کتاب نیز آورده شده کتاب :   DESIGN OF STEEL STRUCTURES   نوشته عمر بلاجت Omer W. Blodgett  و همکاران است.  باحمایت  شرکت و بنیاد لینکلن آمریکا ،که در بخشی از آن کتاب  به طراحی تیر لانه زنبوری پرداخته .این کتاب توسط مهندس شاپور طاحونی به  عنوان سازه های فولادی با اتصالات جوشی به  فارسی برگردانده شده است. در همین دهه آقای میر شجاع صفائی اقدام به آوردن دستگاه اتوماتیک برش لانه زنبوری با مشعل گاز وهوا نمودند . این دستگاه که با اولین نسل های کامپیوتر کار می کرد که با کمک دکتر آستانه اصل  براه افتاد. زحمات نامبردگان یاد شده ودیگران گم نام راپاس می داریم.

دوستان و همکاران عزیز می توانند Pdf این بخش را در با کلیک در اینجا دریافت دارند.

کارهای ما رادر سایت آپارات    سایت آپارات  دنبال کنید.

با  بازدید از سایتآپارات   تعداد زیادی از ودیو های این شرکت را ملاحظه فرمائید.

با ما تماس بگیرید و با سوالات و نظرات خود  ما را تشویق کنید

.Contact us and encourage us with your questions and comments

 

جی میل و واتس آپ کرمیت

پیام خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X