تیرچه کُرمیت دراسکلت بتنی

تیرچه کرمیت با مهر استاندارد ،# سقف کرمیت با مهر استاندارد، # تیرچه کرمیت ،# تیرچه کرومیت ، # تیرچه کورمیت ، # سقف کرمیت ، # سقف کورمیت  آ# تیرچه فلزی  ،# تیرچه فولادی ، # خرپای فولادی، # پرلین سقفی

تیرجه کرمیت با مهر استاندارد
تیرجه کرمیت با مهر استاندارد

تیرچه کُرمیت دراسکلت بتنی-نکات لازم ،اندازه گیری واجرا

تیرچه کُرمیت دراسکلت بتنی-نکات لازم ،اندازه گیری واجرا. بعد از سالیان طولانی استفاده از تیرچه کُرمیت در اسکلت بتنی کاربرد آن در این نوع سازه نیز بعلت مزایای آن مقبولیت عام یافته.

تیرچه کُرمیت
تیرچه کُرمیت – جوشکاری زیر گاز

باید توجه داشت که در پل های بتنی به صورت آویز که تیرچه امکان ورود به داخل شبکه خاموت را دارد ، بال فوقانی تیرچه حداقل باید از یکطرف عقبتر قرار بگیرد.

دستور ساخت تیرچه در پوتر آویز
دستور ساخت تیرچه در پوتر آویز

با این روش ساخت تیرچه  بدون آنکه به میلگرد فوقانی پوتر تداخلی داشته باشد، داخل پوتر می شود. بعد از ورود کامل  به پوتر ، تیرچه به داخل پوتر مقابل  وارد می شود. به اصطلاح حرکت کشوئی صورت می گیرد.

مزایا:

  • استفاده در دهانه های بلند
  • بارگذاری سنگین بدون محدودیت
  •  وزن کم در حمل ونقل و انتقالات داخل کارگاه
  • کم کردن مصرف بتن به علت فاصله تیرچه هاو…. انتخاب آن را برای مهندسین و کارفرمایان ممتاز ساخته.

تیرچه کُرمیت در اسکلت بتنی سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به روند روبه افزایش کار بری سازه های بتنی ، تیرچه کُرمیت نیز بعلت عدم استفاده از شمع در زیر تیرچه ها مقبولیت یافته. حتی در سازه هائی فلزی و بتنی که بعلت کم کردن مصرف فولاد در تیرچه ، شمع در زیر تیرچه استفاده می شود ، راحتی نصب شمع بعلت همگونی خیز از پیش داده شده به تیرچه ها و تعداد کمتر شمع مورد نیاز باعث امتیاز دیگری است برای تیرچه کُرمیت .

این نیاز ما را بر آن داشت که جزئیات مورد استفاده خود را به صورت یک مجموعه کوچک انتشار دهیم. با توجه به آنکه در دو دهه اخیر مسئله زلزله و ارتباط دیافراگم با آن موضعیت یافته ما نیز بر آن شدیم تا جزئیات لازم اتصال تیرچه ها در سقف را با توجه به محدودیت و راهنمائی های  ACIACI -318_2019 در مجموعه زیر ارائه دهیم.

برای دیدن جزئیات کامل اتصالات اینجا کلیک کنید , وبرای دیدن ودیو آن اینجا کلیک کنید.

با ما تماس بگیرید و با سوالات و نظرات خود  ما را تشویق کنید

.Contact us and encourage us with your questions and comments

 

جی میل و واتس آپ کرمیت