آئین نامه پیچ ومهره اعلاء- کرمیت پارس

 

تیرجه کرمیت با مهر استاندارد
تیرجه کرمیت با مهر استاندارد

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء- کرمیت پارس

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء- کرمیت پارس-RCSC Specification for Structural Joints Using High Strength Bolts یا آئین نامه شورای تحقیقاتی اتصالات ساختمانی  RCSC است. بزرگترین و معتبرترین در تحقیقات امور مربوط به پیچ ومهره اعلاء و مستقر در آمریکامی باشد. این شورا ابتدا با نام شورای تحقیقاتی  در مورداتصالات پیچ و پرچ  RCRBSJ  در سال 1947 تاسیس شد . سپس در سال 1951 نام کنونی RCSC را برای خود بر گزید. آئین نامه پیچ و مهره اعلاء- RCSC  محصول کار این گمیته است.

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء- کرمیت پارس

 خلاصه ای از مقدمه آئین نامه پیچ ومهره اعلاء- کرمیت پارس

هدف شورای تحقیقات اتصالات سازه ای (RCSC):
(1)تشویق و پشتیبانی از تحقیقاتی که برای تعیین مناسب بودن ، قدرت و رفتار انواع مختلف اتصالات سازه ای ضروری و ارزشمند تلقی می شود.
(2) برای ارتقاء دانش روش های اقتصادی و کارآمد مربوط به چنین اتصالات سازه ای . و ، (3) تهیه و انتشار مشخصات مربوطه و سایر اسناد که برای دستیابی به هدف آن ضروری است.
اعضاء این شورا متشکل از مهندسین سازه واجد شرایط از مو سسات دانشگاهی و تحقیقاتی است.  همچنین مهندسان طراح حرفه ای و تأمین کنندگان و تولید کنندگان اجزای اتصال دهنده ها . سازندگان و نصب کنندگان و مقامات ذیصلاح تدوین آئین نامه .

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء- کرمیت پارس

هدف شورای تحقیقاتی اتصالات سازه ای (RCSC) عبارت است از:
(1) تحریک و حمایت از تحقیقاتی که ممکن است برای تعیین مناسب بودن، استحکام و رفتار انواع مختلف اتصالات ساختاری ضروری و ارزشمند تلقی شود.
(2) ارتقاء دانش شیوه های اقتصادی و کارآمد مربوط به چنین اتصالات ساختاری. و (3) تهیه و انتشار مشخصات مربوط و سایر اسناد و مدارک مورد نیاز برای دستیابی به هدف.

اعضای شورا متشکل از مهندسین سازه واجد شرایط از موسسات دانشگاهی و تحقیقاتی، مهندسان طراح مجرب، تامین کنندگان و تولیدکنندگان بست می باشد.

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء- کرمیت پارس

مؤلفه ها، سازندگان، راه اندازان و مقامات کدنویسی. اولین مشخصات تایید شده توسط شورا، به نام مشخصات مونتاژ اتصالات ساختاری با استفاده از پیچ و مهره های فولادی با کشش بالا، در ژانویه 1951 منتشر شد. از آن زمان، شورا هفده نسخه متوالی را منتشر کرده است. هر کدام بود از طریق مشورت و تایید اعضای کامل شورا و بر اساس استفاده موفق گذشته، پیشرفت در وضعیت دانش و تغییرات در عملکرد طراحی مهندسی توسعه یافته است. این نسخه از مشخصات شورا برای اتصالات ساختاری با استفاده از پیچ و مهره های با استحکام بالا، سنت نسخه های قبلی را ادامه می دهد. تغییرات عمده عبارتند از:

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء- کرمیت پارس

اولین مشخصات تصویب شده توسط شورا ، به نام مشخصات مونتاژ اتصالات سازه ای با استفاده از پیچ و مهره های فولادی کششی ، در ژانویه 1951 منتشر شد. از آن زمان به بعد ، هفده نسخه پیاپی توسط شورا منتشر شده است. هر کدام از طریق مشورت و تصویب اعصاء کامل شورا بهبود و توسعه یافته . و بر اساس استفاده موفقیت آمیز گذشته ، پیشرفت در سطح دانش و تغییر در شیوه طراحی مهندسی ایجاد کرده. این نسخه از مشخصات مصوبه شورا برای اتصالات سازه ای با استفاده از آئین نامه پیچ ومهره اعلاء ، روش نسخه های قبلی را ادامه می دهد. تغییرات عمده عبارتند از:……….

برای دانلود فایل  specifications-for-structural-joints-using-high-strength-bolts_august-1-2014کلیک کنید.

برای مشاهده مقاله استفاده مجدد از پیچ و مهره اعلاء اینجا کلیک کنید.

ضمنا می توانید با مراجعه به بخش انتشارات شرکت کُرمیت پارس سر فصل های ترجمه  کتاب ارزشمند آئین نامه پیچ ومهره اعلاء را مشاهده فرمائید. اینجا کلیک کنید.

با ما تماس بگیرید و با سوالات و نظرات خود  ما را تشویق کنید

.Contact us and encourage us with your questions and comments

 

جی میل و واتس آپ کرمیت