آئین نامه پیچ ومهره اعلاء-شرکت کرمیت پارس

 

# تیرچه کرمیت با مهر استاندارد ، # سقف کرمیت با مهر استاندارد، # تیرچه کرمیت  ،# تیرچه کرومیت ، # تیرچه کورمیت ، # سقف کرمیت  ، # سقف کورمیت ،# تیرچه فلزی  ، # تیرچه فولادی ، # خرپای فولادی، # پرلین سقفی

تیرجه کرمیت با مهر استاندارد
تیرجه کرمیت با مهر استاندارد

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء-شرکت کرمیت پارس:

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء-شرکت کرمیت پارس-RCSC Specification for Structural Joints Using High Strength Bolts یا آئین نامه شورای تحقیقاتی اتصالات ساختمانی  RCSC است. بزرگترین و معتبرترین در تحقیقات امور مربوط به پیچ ومهره اعلاء و مستقر در آمریکامی باشد. این شورا ابتدا با نام شورای تحقیقاتی  در مورداتصالات پیچ و پرچ  RCRBSJ  در سال 1947 تاسیس شد . سپس در سال 1951 نام کنونی RCSC را برای خود بر گزید. آئین نامه پیچ و مهره اعلاء- RCSC  محصول کار این گمیته است.

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء-شرکت کرمیت پارس

 خلاصه ای از مقدمه آئین نامه پیچ ومهره اعلاء:

هدف شورای تحقیقات اتصالات سازه ای (RCSC):
(1)تشویق و پشتیبانی از تحقیقاتی که برای تعیین مناسب بودن ، قدرت و رفتار انواع مختلف اتصالات سازه ای ضروری و ارزشمند تلقی می شود.
(2) برای ارتقاء دانش روش های اقتصادی و کارآمد مربوط به چنین اتصالات سازه ای . و ، (3) تهیه و انتشار مشخصات مربوطه و سایر اسناد که برای دستیابی به هدف آن ضروری است.
اعضاء این شورا متشکل از مهندسین سازه واجد شرایط از مو سسات دانشگاهی و تحقیقاتی است.  همچنین مهندسان طراح حرفه ای و تأمین کنندگان و تولید کنندگان اجزای اتصال دهنده ها . سازندگان و نصب کنندگان و مقامات ذیصلاح تدوین آئین نامه .

آئین نامه پیچ ومهره اعلاء-شرکت کرمیت پارس

اولین مشخصات تصویب شده توسط شورا ، به نام مشخصات مونتاژ اتصالات سازه ای با استفاده از پیچ و مهره های فولادی کششی ، در ژانویه 1951 منتشر شد. از آن زمان به بعد ، هفده نسخه پیاپی توسط شورا منتشر شده است. هر کدام از طریق مشورت و تصویب اعصاء کامل شورا بهبود و توسعه یافته . و بر اساس استفاده موفقیت آمیز گذشته ، پیشرفت در سطح دانش و تغییر در شیوه طراحی مهندسی ایجاد کرده. این نسخه از مشخصات مصوبه شورا برای اتصالات سازه ای با استفاده از آئین نامه پیچ ومهره اعلاء ، روش نسخه های قبلی را ادامه می دهد. تغییرات عمده عبارتند از:

برای دانلود فایل  specifications-for-structural-joints-using-high-strength-bolts_august-1-2014کلیک کنید.

برای مشاهده مقاله استفاده مجدد از پیچ و مهره اعلاء اینجا کلیک کنید.

ضمنا می توانید با مراجعه به بخش انتشارات شرکت کُرمیت پارس سر فصل های ترجمه  کتاب ارزشمند آئین نامه پیچ ومهره اعلاء را مشاهده فرمائید. اینجا کلیک کنید.

با ما تماس بگیرید و با سوالات و نظرات خود  ما را تشویق کنید

.Contact us and encourage us with your questions and comments

 

جی میل و واتس آپ کرمیت